INF [20.11.17]: ręka, co prawda z ograniczeniami, ale już działa, więc szykuję mały foto-spam.

12.11.2012

Tylko ludzie

Zabawne, ale naprawdę wszędzie są "tylko" ludzie.

Znacie to uczucie, gdy ludzie w różnych instytucjach, bankach, urzędach, szczególnie Ci wysocy rangą, spotkani jedynie przelotem, wydają Wam się ludźmi wyjątkowo mądrymi, inteligentnymi, niemalże nieomylnymi, a w dodatku z ogromnym zasobem osobliwej wiedzy i skomplikowanych umiejętności? To chyba powszechnie znane odczucie, gdy młody, pokorny i nie do końca wykształcony człowiek, bez zawodowego doświadczenia, mając do czynienia z osobą starszą, doświadczoną i obejmującą poważnie brzmiące stanowisko, z marszu zakłada, że jest gorszy i musi się podporządkować.
Pozory naprawdę potrafią zmylić.
Bo wszędzie, absolutnie wszędzie, są TYLKO ludzie. Podobni do nas, popełniający błędy, z bolączkami, z wadami gorszymi od naszych własnych, przemądrzali, bez szacunku, bez wyczucia, bez wrażliwości, bez sympatii, otwartości i życiowej mądrości.
Zabawne, gdy praca, o której do tej pory myślałaś, jako o skomplikowanej, okazuje się banalnie prosta, żmudna i niewymagająca specjalnych umiejętności. Zabawne, jak niewiele mogą wiedzieć i umieć ludzie, którzy tak ochoczo spoglądają na nas z góry.
Wszędzie są tylko ludzie. 

1 komentarz:

  1. za każdym razem zdaję sobie z tego sprawę, gdy sama mam coś podobnego zacząć robić. czy to projekt, czy porządkowanie bazy danych, czy coś innego - z pozoru strasznie trudne, a w gruncie rzeczy banalnie łatwe, jak już człowiek załapie co, gdzie i kiedy :) to jak z kolokwiami - dopóki się nie zaczniesz uczyć, myślisz, że to cholernie trudne, a wcale tak nie jest :)

    OdpowiedzUsuń