INF [3.9.2017]: kadry sierpniowe. Wrzesień planuję wypełnić zaległymi zdjęciami. Powrót do regularnych postów (if ever) planuję na październik. Stay tuned.

12.11.2012

Tylko ludzie

Zabawne, ale naprawdę wszędzie są "tylko" ludzie.

Znacie to uczucie, gdy ludzie w różnych instytucjach, bankach, urzędach, szczególnie Ci wysocy rangą, spotkani jedynie przelotem, wydają Wam się ludźmi wyjątkowo mądrymi, inteligentnymi, niemalże nieomylnymi, a w dodatku z ogromnym zasobem osobliwej wiedzy i skomplikowanych umiejętności? To chyba powszechnie znane odczucie, gdy młody, pokorny i nie do końca wykształcony człowiek, bez zawodowego doświadczenia, mając do czynienia z osobą starszą, doświadczoną i obejmującą poważnie brzmiące stanowisko, z marszu zakłada, że jest gorszy i musi się podporządkować.
Pozory naprawdę potrafią zmylić.
Bo wszędzie, absolutnie wszędzie, są TYLKO ludzie. Podobni do nas, popełniający błędy, z bolączkami, z wadami gorszymi od naszych własnych, przemądrzali, bez szacunku, bez wyczucia, bez wrażliwości, bez sympatii, otwartości i życiowej mądrości.
Zabawne, gdy praca, o której do tej pory myślałaś, jako o skomplikowanej, okazuje się banalnie prosta, żmudna i niewymagająca specjalnych umiejętności. Zabawne, jak niewiele mogą wiedzieć i umieć ludzie, którzy tak ochoczo spoglądają na nas z góry.
Wszędzie są tylko ludzie. 

1 komentarz:

  1. za każdym razem zdaję sobie z tego sprawę, gdy sama mam coś podobnego zacząć robić. czy to projekt, czy porządkowanie bazy danych, czy coś innego - z pozoru strasznie trudne, a w gruncie rzeczy banalnie łatwe, jak już człowiek załapie co, gdzie i kiedy :) to jak z kolokwiami - dopóki się nie zaczniesz uczyć, myślisz, że to cholernie trudne, a wcale tak nie jest :)

    OdpowiedzUsuń