INF [20.11.17]: ręka, co prawda z ograniczeniami, ale już działa, więc szykuję mały foto-spam.

18.11.2014

2014: Stockholm

Odwiedzenie Sztokholmu było spontanicznym pomysłem, i, surprisesurprise, tym razem nie moim (a doprawdy cudownie jest, choć raz na ruski rok, przyjść na gotowe)!
Historia jest krótka: sierpniowym wieczorem siedziałam sobie przed komputerem w akademiku w niemieckim Augsburgu, gdy brat zaproponował mi wycieczkę na koncert Eda do Sztokholmu, razem z jego znajomymi. Odpowiedź była szybka: jak mogę zapłacić po wypłacie, to oczywiście, że lecę. Przecież rudego brytola z gitarą się, z zasady, nie odmawia. Szczególnie, gdy śpiewa TOTO i TO. I jeszcze TO. Ah, no i TO. Więc 11 listopada w Balicach wpakowaliśmy się w samolot i polecieliśmy: podbijać kolejny kawałek świata.


Na lotnisku powitała nas dość świąteczna atmosfera:


A przemieszczaliśmy się różnorodnie – samolotem, autobusem, pociągiem i metrem.


Hostel (Old Town), w którym spędziliśmy dwie noce, mieścił się w samym centrum i choć piwnica zawsze ma swoje minusy, warunki były bardzo w porządku.


Mimo, że było zimno i bardzo szybko robiło się ciemno, Sztokholm nietrudno było polubić. Do reszty zauroczyły mnie urokliwe restauracje i kafejki (które – oczywiście – mogliśmy podziwiać wyłącznie z perspektywy ulicy)…
…klimatyczne, wąskie uliczki (niektóre piękniejsze niż te edynburskie)…


…i światła odbijające się w otaczającej miasto wodzie…


I nawet ta lodowata, poranna mgła dodała niepowtarzalnego klimatu:Śmiem zakładać, że gdyby przyszło mi zwiedzać Sztokholm wyłącznie za dnia, pewnie nie wracałabym nim aż tak zauroczona.

No a na tym rudym brytolu z gitarą było, oczywiście, zajebiście.


Nie spodziewałam się, że moje gardło akurat na nim ucierpi, ale ucierpiało.
Festiwal, czy arena, Ed potrafi odwalić kawał dobrej roboty!

A na koniec serdeczne pozdrowienia dla moich towarzyszy podróży: Wojtka, Bartka, Kasi i Norberta dzięki któremu nie musiałam nawet kiwać palcem! ;-)
(jego zdjęciowa relacja do podglądnięcia TUTAJ)

Więcej takich wycieczek chcę! ;-)

4 komentarze:

 1. Fuck this siet depresja powycieczkowa, pokoncertowa, wszystko naraz... Ja kce więcej :D poza tym chciałem powiedzieć, że podobają mi się zdjęcia i że mam wrażenie, że ciśniesz po mnie, że nie pomagałem w organizacji Ediego. :(
  PS. To istnieją ładniejsze uliczki od tych z Ediego? :P
  PS2 SING! wooo o o ooooOoo whoooo oo o!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobrze, że pomnie nie cisnęłaś :) już mi lepiej :D lovki <3

   Usuń
 2. Ed, Edi, skrót ten sam, trudno się połapać, o którym w danym momencie mówicie :D Superzdjęciasuperwpissuperkoncertsuperekipa <3

  OdpowiedzUsuń
 3. eh te wąskie uliczki, takie piękne ! Nawet mam gdzieś pocztówkę z jedną z tych uliczek ;)

  OdpowiedzUsuń